El FICVI prepara la seva cinquena edició

S'han presentat prop de 900 obres d'arreu del món

Imatge dels guanyadors del FICVI del 2019. ACN.

El FICVI (Festival Internacional de Curtmetratges de Vila-seca) ja s’està preparant per tal de celebrar la seva cinquena edició. Després d’un llarg procés de selecció, de les 898 obres presentades d’arreu del món, a la secció oficial es projectaran 50 curtmetratges, 39 de ficció i 11 d’animació.

El FICVI se celebrarà del 17 al 25 d’octubre de 2020 i els curtmetratges que es podran veure són els següents:

SELECCIÓ CURTMETRATGES DE FICCIÓ
– ¿SIGUES AHÍ? Mónica Zamora  (ESPANYA)
– A LA CARA  Javier Marco  (ESPANYA)
– A QUIEN DICES AMAR Ines Pintor / Pablo Santidrián  (ESPANYA)
– ABANDONADA  Samer Beyhum  (LÍBAN)
– APAGADO  Jorge Barcelli  (ESPANYA)
– BEFF  Ingride Santos  (ESPANYA)
– CA NOSTRA  Laia Foguet  (ESPANYA)
– CLASS RANANDEGI  Marziyeh Riahi  (IRÁN)
– COLORES  Melissa Estaba  (ESPANYA)
– COMING BACK  Alessio Rupalti  (REGNE UNIT)
– CÓMPLICES  Rubén Guindo  (ESPANYA)
– CONFETI  Mila Luengo / Sergi Miralles   (ESPANYA)
– DER TAG X  Katharina Rivilis  (ALEMANYA)
– DISTANCIAS  Susan Bejar   (ESPANYA)
– EL CÓDIGO INTERIOR   Pau Subirós  (ESPANYA)
– EL PAS DE SANT JOAN   Ana Ortiz   (ESPANYA)
– ÉLECTRIQUE  François Le Guen  (França)
– ELS QUE CALLEN  Albert Folk  (ESPANYA)
– FIFTY  Javier Dampierre  (ESPANYA)
– FRONTERAS  Violeta Barca-Fontana  (ESPANYA)
– GROOMING  Francisco Yélamos  (ESPANYA)
– INFLUENCER  Rubén Barbosa  (ESPANYA)
– INOCENCIA  Paco Sepulveda  (ESPANYA)
– LOS APACHE  Asier Ramos  (ESPANYA)
– MAKE MY DAY  Kristin Reppas  (ESPANYA)
– MARÍA  Paco Ruiz  (ESPANYA)
– NO PODRÁS VOLVER NUNCA Mónica Mateo  (ESPANYA)
– NOVEMBER 1st  Charlie Manton  (REGNE UNIT)
– NUNCA TE DEJÉ SOLA  Mireia Noguera   (ESPANYA)
– ONE 2 ONE  Néstor Ruiz  (ESPANYA)
– PENTIMENTO  José Manuel Carrasco  (ESPANYA)
– POLTER  Álvaro Vicario  (ESPANYA)
– PRUNELLE François Szabowski   (FRANÇA)
– REGINA  Lander Ibarretxe  (ESPANYA)
– SIN FILTRO Manu Montejo  (ESPANYA)
– STICKER  Georgi M. Unkovski  (MACEDÒNIA)
– SU RIDER  Alberto Utrera  (ESPANYA)
– SUBTEXTOS  Laura Artolachipi  (ESPANYA)
– WHAT IF???  Enrique García  (ESPANYA)
SELECCIÓ CURTMETRATGES D’ANIMACIÓ
– ALÉJATE  Joaquim Macho  (ESPANYA)
– BLUE & MALONE: CASOS IMPOSIBLES  Abraham López  (ESPANYA)
– CATCH YOUR HEART!  Weng-jing Yang  (TAIWAN)
– DINOSAURS: THE TRUE STORY  Paul-Louis Aeberhardt  (FRANÇA)
– EL HOMBRE QUE NUNCA VIO LLOVER  Miguel Muñoz  (ESPANYA)
– EL NIÑO Y LA MONTAÑA  Santiago Aguilera   (CHILE)
– MAJI  César Díaz  (ESPANYA)
– ME, A MONSTER? Belinda Bonan  (ESPANYA)
– PICCOLINO. UNA AVENTURA EN LA CIUDAD  Giovanni Maccelli  (ESPANYA)
– REFEJO Juan Carlos Mostaza  (ESPANYA)
– ROBERTO  Carmen Córdoba   (ESPANYA)