Els lloguers a Barcelona es mantenen en els 1.000 euros tot i la pandèmia

A Nou Barris els preus dels pisos han augmentat un 5% tot i ser el districte amb els preus més baixos

Imatge d'un pis en venda o lloguer. ACN

Aquesta és la xifra màgica: 1.000 euros. Una xifra en la qual ronden els preus dels pisos a tots els barris de Barcelona.

Les promeses de baixada dels lloguers per la pandèmia no s’estan complint. Tot i que es va especular que la manca de turistes i la marxa de persones de Barcelona cap a l’extraradi podia abaratir el preu del lloguer dels pisos, les xifres de l’Agència catalana de l’habitatge del tercer trimestre de l’any demostren que els preus es mantenen igual que en el temps de precrisi.

Durant el segon trimestre els preus van baixar, però ara s’han tornat a recuperar. D’aquesta manera el preu mitjà de lloguer a Barcelona es situa en els 979,42 euros mentre que abans de la pandèmia aquesta xifra es situava en els 980,48 euros.

En aquest sentit els preus més alts es troben a Sarrià-Sant Gervasi on un pis val de mitjana 1.322,40. En l’extrem oposat trobem els preus dels pisos a Nou Barris on els pisos valen 735,47 euros de mitjana. Cal recalcar que a Nou Barris, és el Districte on els preus han crescut més des de la crisi, ja que el preu respecte al primer trimestre de l’any ha augmentat en un 5,6%.

Preus dels lloguers a Barcelona en Euros

DistrictesI TrimestreII TrimestreIII TrimestreMitjana anual
Ciutat Vella962,23887,72907,8927,73
L’Eixample1.106,741.067,781.093,351.093,48
Sants-Montjuïc859,34842,34855,86854,67
Les Corts1.105,121.112,891.143,241.122,85
Sarrià-Sant Gervasi1.325,321.279,471.322,401.315,03
Gràcia955,75964,87948,38954,64
Horta-Guinardó818,44802,21811,38812,52
Nou Barris695,89673,44735,47705,69
Sant Andreu790,62801,4811,07800,71
Sant Martí954,08907,45934,91936,55
Total Barcelona980,48949,78979,42973,77