La Festa de l’Esport de Cambrils celebra els èxits assolits per les entitats i esportistes de la ciutat

La vetllada és un homenatge a la promoció de l’esport i als resultats aconseguits durant la passada temporada

0
257

La Festa de l’Esport, organitzada per l’Ajuntament de Cambrils, va reconèixer divendres l’esforç i les victòries aconseguides la temporada passada per diverses entitats esportives de la ciutat i esportistes individuals amb una trajectòria de referència. La vetllada va aplegar vora 600 persones al Palau Municipal d’Esports el passat divendres al vespre.

El lliurament de reconeixements, que va incloure a una exhibició de freestyle, va anar a càrrec de l’alcaldessa de Cambrils, Camí Mendoza, i el regidor d’Esports, Josep Maria Vallès. Després dels parlaments inicials, es van distingir totes les entitats esportives de Cambrils, amb reconeixements especials als esportistes seleccionats per les entitats, tant pel mèrits i fites assolides en l’anterior temporada com per les seves bones trajectòries.

També es va retre homenatge a esportistes de Cambrils que per les seves disciplines no formen part de cap entitat de vila però que tenen una trajectòria esportiva de referència i exporten el nom del municipi a tot arreu on competeixen.

Entitats esportives:

– Club Veterans de Cambrils

– Club d’Escacs de Cambrils

o Equips destacats: Cambrils A, B i C

o Esportistes destacats: Guillem Gómez, Joel Porcar i Martin Jakvlev

– Club Bàsquet Cambrils

o Equips destacats: Prebenjamí Col·legi Cardenal Vidal i Bararquer – EB Cambrils

o Entrenadors: Iris Alcina, Mireia Górriz i Rubén Martínez

– Club Handbol Cambrils

o Equips destacats: Aleví mixte i Cadet masculí

– Cambrils Club Hoquei

o Menció especial: L’escola d’hoquei

o Monitors: Ariadna González i Nil González

– Club Escola de Judo Dojo Cambrils

o Esportistes destacats: David Sevilla, Aaron Rigol, Andreu Ballasté, Aleix Garcia, Iker Triviño i Emanuel Toscano

o Fase comarcal de jocs escolars: Iaaac Dorado i Daniel Jiménez, Diego Garuz, Biel Casas i joel Dorado

– Club Arquers Cambrils

o Esportista destacada: Yanai Molins

– Pedals Non Stop

– Rem Cambrils

– Club Monte Penarrubia

– Club Ciclista Costa Daurada

– Club Hípic Castells

o Esportistes: Julia Arnal, Mar Mauri i Josep Castells

– Club Muaythai i Boxa Cambrils

o Esportista: Marc Guazque

– Penya Cicloturista

– Club Esportiu Cambrils Bitlles

o Esportistes: Ellie Rus, Guillem Sánchez, Marc Dolcet, Hector Cugat, Enric Cugat, Maite Bizcayazacú, Aina Serra i Elsa Besinovic

– Hípica Herederos de Santiago

o Esportistes: Carla Carrión i Jose Muñoz

– Cambrils Club Natació

o Esportistes: Cristina Vallespí, Manuel Esteruelas, Joan Baiges, Joan Carles Adell, Vicy Font, Nil Moya, Beatriz Martínez, Miquel Sarlé i Núria Coronado.

– Club Hípic Tomàs Santiago

o Esportistes: Nahia Parra, Victoria Fernández, Nerea Aparicio, Laura Català, Hugo Santiago i Noelia Vega.

– Club Patí Cambrils

o Esportistes: Jose Luis Montull, Maria Rius Sangenís, Joan Cañellas, Joan Jardí, Laura Martínez, Sílvia Lahera, Núria Besiròvic, Carla Bargalló, Cristina Cañellas, Lara Souza, Elsa Besiròvic, Arantxa del Sol, Xènia Gallés i Desirée Alarcon.

o Grup Xou Desconnexió

– Club Nàutic Cambrils

o Esportistes: Alberto Conchillo, Alejandro Ferrero, Alicia Fras, Maria Gonzalez, Ariadna Ferrer, Bea Muro, Carla Munté, Marta Munté, Carla Vallverdú, Cristina Garcia, David Terol, Guillem Griñó, Iker Múgica, Jesús Gascón, Joan Domingo, Joan Fargas, Jordi Xammar, Koldo Urrutia, Leandre Garcia, Lluis Fargas, Lucia Gascón, Marcelo Cairo, Mon Cañellas, Natalia Garcia, Nil Subirats, Ricard Castellví, Ricardo de March, Santi Alberto, Satxa Fortuny, Sergi Sevil i Zsombor Denes.

– Club Futbol Sala Mediterrani

o Equips: Sènior i Aleví masculí

– Club de Futbol Sala Laguna Cambrils

o Equips: Benjamí, Infantil i Aleví

– United Club Futbol (UCF)

o Equips: Amateur i Cadet C

– Associació Esportiva Vent d’Estrop – Vogadors de Cambrils

o Equips: Juvenil Femení, Juvenil Masculí, Cadet Masculí, Veterà Femení, Infantil Mixt, Absolut masculí i Absolut Femeni´

o Menció especial: Escola de Rem

Esportistes individuals

– Windsurf: Mar de Arce

– Ciclisme: Alejandro Sànchez, Pinyó Fix

– Dards Electrònics: Iolanda Riba

– Halterofília: Encarna Garcia

– Curses de muntanya: Pat Perpinyà, Kike Gutiérrez, Ingrid Ruix, Eva Gallego i Guillem Canyelles.

FER UN COMENTARI